گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس یکی از بهترین سرویس های رایگان برای تحلیل سایت است.این سرویس توسط گوگل در ایران تحریم شده است و برای ساختن اکانت و استفاده از آن لازم است از و ی پی ان استفاده شود.
مراحل لازم برای استفاده از سرویس گوگل آنالیتیکس آن است که ابتدا یک اکانت گوگل آنالیتیکس درست کنیم و سپس وبسایت را به اکانت گوگل آنالیتیکس متصل کنیم .
در ادامه، مراحل کار قدم به قدم توضیح داده شده است.

1. به آدرس بروید. با صفحه زیر مواجه خواهید شد.بر دکمه Start for free کلیک کنید.

2. اگر از قبل اکانت جیمیل دارید میتوانید از همان اکانت برای گوگل آنالیتیکس استفاده کنید؛ البته بهتر است یک اکانت جدید جیمیل درست کنید تا فقط برای تحلیل سایت استفاده کنید.

3. پس از ورود با اکانت جیمیل با صفحه زیر مواجه خواهید شد. کافی است بر روی دکمه Sign up کلیک کنید.

4. در این مرحله برای اکانت گوگل آنالیتیکس خود نامی را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

5. در صفحه بعدی مطابق شکل زیر گزینه وب را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

6. مشخصات Property خود را وارد کنید. منظور از Property همان سایت یا اپلیکیشن شما است. در گزینه Industry category موردی را انتخاب کنید که به زمینه فعالیت سایت شما نزدی کتر است. گزینه Reporting Time Zone را هم بر Iran قرار دهید.

7. با مشاهده تواف قنامه استفاده از خدمات گوگل آنالیتیکس تی کهای لازم را بزنید و دکمه I Accept را بزنید.

8. در مرحله بعد به صفح های م یرسید که گوگل کدی را نمایش م یدهد که باید به سایت اضافه شود. کد بالای صفحه که نامش Tracking ID است را کپی کنید.

9. افزونه Simple Universal Google Analytics را در سایت وردپرسی خود نصب کنید. این افزونه رایگان است.

10 . پس از نصب، در منوی سمت راست وردپرس به بخش تنظیمات بروید و گزینه Google Analytics را کلیک کنید؛ سپس Tracking ID را وارد کنید و دکمه ذخیره را بزنید.

11 . کار تمام شده است. تبریک م یگوییم. از حدود 24 تا 48 ساعت بعد می توانید از تحلیل گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.
البته بخش Real Time گوگل آنالیتیکس بلافاصله فعال م یشود و می توانید خودتان وارد سایت شوید و در گوگل آنالیتیکس آمار لحظ های بازدیدکنندگان را ببینید تا مطمئن شوید که تمام مراحل به درستی پیش رفته است.